פסטיבל תגלית-הלל 2012
 

 

 פסטיבל התרבות הישראלית תגלית

 

 

 

 

 

פישקא הפיקה בתחילת החודש פסטיבל מיוחד במינו עבור משתתפי התוכנית תגלית-הלל. האירוע הגדול התקיים במועדון התל-אביבי האומן-17 והיווה פסטיבל רב-תחומי שבו השתתפו מוסיקאים, ציירים, מעצבי אופנה ואחרים.

מטרת הפסטיבל היתה להכיר לצעירים חבר העמים המבקרים בארץ במסגרת תוכנית הלל את חיי התרבות אותם חווים הצעירים הישראלים בארץ ואת האנשים דוברי הרוסית שמייצגים תרבות ישראלית .

הפסטיבל הציג חמישה תחומים עיקריים:

מוסיקה ישראלית עכשיווית

אופנה

סטריט ארט

תאטרון וספרות

עיצוב תכשיטים

משתתפי התוכנית בחרו כל אחד את התחום שהכי מעניין עבורם וקיבלו הזדמנות להכירו יותר לעומק.

משתתפי הפסטיבל:

מארש דונדורמה - להקה המשלבת בין מוזיקה עממית מרחבי העולם למסורות הג'אז והפ'אנק. חצוצרות, טרומבונים, סקסופונים, טובה ותופים מנגנים יחד ליצירת אווירה מיוחדת בהופעה.

רמזיילך - הרכב של ארבעה נגנים שמנגן מוזיקת כליזמרים בשילוב עם סגנונות שונים בתכלית כגון סרף, מטאל והיפ הופ.

קמילה - זמרת, יוצרת כותבת ומלחינה. מוזיקה שמשלבת ג'אז, פיוז'ן ומקצבים עממיים אזריים. קמילה נולדה באזרבייג'אן לחופי היום הכספי, למשפחה של מוסיקאים ומלחינים שהם סימן היכר למוזיקה אזריית עממית, החלה להופיע בגיל 5 בתחרויות בינלאומיות למוסיקה קלאסית. עלתה לארץ בגיל 13 וסיימה לימודי משחק בסטודיו למשחק ניסן נתיב

אקסום - אחד ההרכבים המעניינים על הבמה הישראלית. היצירה שלהם מושפעת ממוסיקה אטיופית, תיימנית וישראלית ומבוססת על הקצב של היפ הופ ורגאי.

בום פם - בום פם הוא אחד ההרכבים המיוחדים ומעניינים בנוף המוסיקה הישראלית. כל אחד מארבעת חברי ההרכב בא מרקע מוסיקלי שונה ומגוון מאוד, מה שיצר בסופו של דבר שילוב של סגנונות מוסיקליים רבים שיוצרים שלם אחד של מוסיקה שמחה.

פראו בלאו מעצבי אופנה - פראו בלאו הוא מותג אשר נוסד בשנת 2002 בתל אביב על ידי זוג מעצבים הלנה בלאונשטיין ופיליפ בלאו. הקונספט שעומד מאחורי המותג הוא אמנות ואופנה

 איכותית ועכשווית באווירה הומוריסטית . החזון הכללי של בני הזוג נובע מהחלטה להינות מעצם היצירה על כל שלביה, והסתכלות מקסימה וחיובית על החיים. זוג המעצבים המציאו טכניקה מיוחדת של הדפסה דיגיטלית על בד, הנקראת "Trompe l'oeil". בשנת 2007 פיליפ והלנה זכו בפרס של משרד המדע, התרבות והספורט על הישגיהם בתחום האופנה. לפראו בלאו שתי חנויות הנמצאות במרכז תל אביב.

MC GOGA - המנחה של ההופעה, הסולן של הלהקה המפורסמת לוס כפרוס. אחד מאנשי המפתח בבימת דראם אנד בס הישראלית

רועי חן - רועי חן, סופר, מתרגם מרוסית ומצרפתית ומחזאי, נולד לאם ממוצא מרוקאי ולאב ממשפחה ספרדית ותיקה בארץ. למד רוסית בכוחות עצמו ובעזרת עולים יוצאי רוסיה אותם פגש. תרגם לעברית סופרים רוסיים כגון חארמס, דוסטוייבסקי, בונין ואחרים. ראש מחלקת ספרות בתאטרון גשר.

VJ ASIA - כוכבת המסיבות של מוסיקה האלקטרונית בתל-אביב

DJ SCHOOLMASTER - ובשמו האמיתי עופר טל, הוא אחד מהדי ג''ים של הלהקה האגדית "תפוחים". בזמנו הפנוי - אחד הדי ג''ים המובילים של מוסיקת פאנק בארץ.

KLONEYOURSELF - אמן הסטריט ארט. העבודה של קלון מתעסקת בזכרונות , אלה שלו ואלה שהוא אוסף מסביבתו שלו. זכרונות הילדות בברית המועצות מתערבבים בזכרונות גדילה בישראל ובדרך סוחפים איתם זכרונות של "נוודים" אחרים , אנשים המזיזים את חייהם ממקום למקום . העבודה מתעסקת בזמניות של הדברים הסובבים אותנו בחיי היום יום , השכבות של העיר , הקירות המתפוררים , ציורי הגראפיטי המופיעים והנעלמים , אנשים מזדקנים והדורות החדשים שמופיעים לעולם כל רגע . מחשבות מתרגמות למילים , אשר מיתמצתים לסמלים והאחרונים מוצאים מקום בציורים של קלון , ולאט לאט בונים שפה חדשה וזכרונות טריים .

גרגורי לרין - מעצב תכשיטים. גרגורי לרין בוגר המחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר. בעבודותיו מצרף לרין חומרים מסורתיים כמו כסף 925 עם חומרים חדשניים כגון אפוקסי ומגוון חומרים

וולימריים אחרים בעיבוד ובמזיגה יחודיים לו. בנוסף לכך מטמיע לרין לתוך עבודותיו באופן חתרני ונסיוני: שיער, ספרים, חלקי בובות ורכיבי מתקנים רפואיים.

שפתו העיצובית-אמנותית של לרין משלבת מגוון איכויות מאייסטריות-וירטואוזיות הניכרות בביצוע ובגימור מוקפדים השואפים לשלמות. הצורות והתחביר ביצירותיו מהדהדות מתוך אופל קיומי השזור בחוטי יצר וחושניות – אונות וקמאיות. בתערוכתו זו מציג גרגורי לרין מגוון עבודות. לצד אובייקטים ניסיוניים השואלים שאלות על תכשיטים, גוף, גופות, וגפיים מוצגים גם תכשיטים בישום קלאסי: טבעות, צמידים, ענקים, רבידים וסיכות, כאשר גם אלה נעים באותו תווך תרבותי-לשוני הבונה ומחולל את שפתו היחודית.
 
הפסטיבל התקיים בתמיכה של קרן ג'נסיס והופק במיוחד עבור התוכנית תגלית ע"י פישקא.
 

קישורים מומלצים: