אירוע חִפּשׂתִיהָ וּבָאָה - ערב סיום שנת יצירה בסדנה לכתיבת שירה עברית

חִפּשׂתִיהָ וּבָאָה - ערב סיום שנת יצירה בסדנה לכתיבת שירה עברית

הזמנה: 

 

 
 
אירוע סיום חגיגי של אחד הפרויקטים הייחודיים אשר התקיימו השנה בתל אביב. סדנת שירה, המשלבת צעירים ישראלים ועולים אשר חקרה עולמות תוכן שונים.
 
"מעולם לא כתבתי בעברית והיום פעם ראשונה כתבתי שיר בעברית ואני גאה בכך.", מספר אחד המשתתפים בסדנה.
 
נוסף לתוכנית אומנותית העשירה, יוצג בערב הספרון "חיפשתיה ובאה", המספר את סיפורה השנתי של הסדנה ומכיל את יצירותיהם של המשתתפים. הכניסה חופשית וכולם מוזמנים!
 
***תוכנית האירוע:***
 
19:30 טעימות ממגוון הסדנאות שנערכו לאורך השנה
 
20:30 הצגת הספר "חיפשתיה ובאה"
 
21:00 מופע המורכב משיריהם של משתתפי הסדנה
 
22:00 מסיבה עם D.J.Benzion
 
הכניסה חופשית!!
==================================================================================
 
פרוייקט "סדנה לכתיבת שירה" נולד במסגרת שיתוף הפעולה ייחודי בין הישיבה החילונית של בינ"ה לקהילת צעירים דוברי רוסית "פישקא".
 
"הייחודיות של הסדנה בכך- מספר מייסד הסדנה, אלכסיי טשייב- שבה אין ניסיון ללמד את משתתפיה לכתוב שירה אלא לגרום להם השראה לכתיבה באמצעות כל מני כלים שבידי כשחקן ומשורר. אני מאמין שכל אחד שיש לו מה להגיד לעולם הזה, לאנשים שהוא אוהב או לעצמו, יודע ויכול לכתוב שירה, צריך רק להביט עמוק בפנים, להתנקות מהיום יום שלנו ולתת את עצמך לשיר." 
 
כל מפגש של הסדנה הוא ייחודי ועומד בפני עצמו כאירוע נפרד, כך שמי שלא היה במפגש הקודם יכול לבוא למפגש הנוכחי ולא ירגיש שהוא החסיר או פספס משהו.
 
המפגש הראשון היה מוקדש לחייו ויצירתו של אלכסנדר פן. החלל עוצב כעולמו הפנימי והחיצוני של המשורר- שולחנות, בקבוקים ריקים, משפטי הדרך אשר ליוו את המשורר לאורך חייו כמו "אמא נצחית". המפגש נפתח בהצגה, המלווה בפסנתר, על חייו ואהבותיו של פן, אחריה המשתתפים מלאי ההשראה יישבו וכתבו שירים וקראו אותם בפני קהל.
"לפני שבאתי, חשבתי שנישב מאחורי השולחנות, כמו בבית ספר. יילמדו אותנו לכתוב, ואני אשב ,אקשיב, לא אעשה כלום ואלך הביתה", – מספר אחד המשתתפים- "אך כשנכנסתי לחדר הבנתי שנכנסתי לעולם אחר. מהרגע הראשון הבנתי שהולך להיות משהו קסום. מעולם לא כתבתי בעברית והיום פעם ראשונה כתבתי שיר בעברית ואני גאה בכך."
 
***
תהיה עמיתי ותקבל פרס
וגם אל תרצה שום פרס
כי לרצות זאת דרך לא עמיתית.
התכוננתי חצי שעה על מנת לא לשקר במשך עשרים דקות...
ואלו, שנראים כמו אנשים רגילים
לעולם לא משקרים.
לא מזמן התברר שמותר לא לחשוב על מה שאני לא רוצה לחשוב
למרות שזה נראה קצת לא גברי.
ואם ניתן לא לחשוב אז ניתן גם לא לרצות.
אקרא לזה "חופש חד סיטרי"
חופש כזה? זה לא מה שרציתי!..
הא... שכחתי... לרצות זאת דרך לא נכונה.
מיכאל נגלה.
 
במפגשי הסדנה גילו המשתתפים עולמות שאינם חשופים אליהם בחיי היום יום: סיור בשכונת נווה שאנן בשעות הערב, הכרות עם יצירתה של יונה וולך, "כתיבה" בשפת הסימנים... הרפתקאות המעשירות את נפש האדם וגורמות לה לשיר, שזהו תנאי חשוב לכתיבה.
 
"במהלך השנה- מספר אלכסיי- השתתפו בסדנה מעל ל 70 צעירים. סטודנטים, חיילים, אנשי תיאטרון, מורים, מרצים ואחרים. לקראת סוף השנה הצטברו הרבה חומרים מעניינים ומרגשים, אותם ליקטנו בספרון "חיפשתיה ובאה" ואותם נציג בערב הסיום"
חזרה לרשימה