פרוייקטים

מטען (תרבותי) חורג (שם זמני)
מטען (תרבותי) חורג (שם זמני)
חפצים מברית המועצות (CCCP), ממעמקי המזוודות של העולים הרוסים (הסובייטייים-יהודים?), אובייקטים מ״החיים ההם״, המציאות הסובייטית, המייצגים ציוויליזציה אחרת שהיגרה לסביבה חדשה, בה הפכו חפצים אלה למזכרות, הדים של זכרונות או סתם זבל שהלב לא נותן לזרוק. הם ממשיכים להתקיים כאן, בישראל, נטולי קונטקסט. אובייקטים אלה הם למעשה נשאים של ד.נ.א תרבותי שלא מנסה להשתלב בבתים של ה״ישראלים החדשים״ אלא הופך למסמן של העבר שנשאר מאחור בעיקר עבור הדורות הבאים - הילדים, והנכדים. 
 
בימים אלה אנו עובדים על תערוכה המספרת את סיפור העלייה הרוסית בשנות ה-90 באמצעות מקבץ חפצים איקוניים שהיגרו יחד איתם. חפצים אלו, אשר עוצבו בצלם ובדמות המשטר הסובייטי, טומנים בחובם עבר היסטורי עשיר ואסתטיקה אידיאולוגית ומעלים שאלות של זהות ברמה האישית והקולקטיבית בקונטקסט של כאן ועכשיו. לצד אלו אנו מחפשים אחר שרידים סובייטים-יהודיים אשר קיבלו משמעות חדשה תחת המשטר (כדוגמת תשמישי קדושה שעברו מדור לדור וכו׳..) 
 
תצוגת‭ ‬התעורכה‭ ‬תהא‭ ‬מבוססת‭ ‬על‭ ‬עבודה‭ ‬עם‭ ‬קהילת‭ ‬העולים‭. ‬דרך‭ ‬מסע‭ ‬ראיונות‭ ‬ואיסוף‭ ‬חומרים‭ ‬מתוך‭ ‬הקהילה‭ ‬יצופו‭ ‬חוויות‭ ‬וסיפורים‭ ‬אישיים‭. ‬באמצעות‭ ‬תיעוד‭, ‬שיחות‭ ‬העלאת‭ ‬זיכרונות‭, ‬ואיסוף‭ ‬חפצים‭ ‬אישיים‭ ‬בעלי‭ ‬סיפורים‭ ‬נשקף‭ ‬את‭ ‬סיפור‭ ‬העלייה‭. ‬התוצר‭ ‬הסופי‭ ‬יהיה‭ ‬מדגם‭ ‬חפצים‭ 
המציפים סיפורים אישיים וחוויה קולקטיבית.
 
התערוכה‭ ‬פונה‭ ‬הן‭ ‬לציבור‭ ‬המכיר‭ ‬את‭ ‬התרבות‭ ‬הרוסית‭ ‬והן‭ ‬לציבור‭ ‬שהסיפור‭ ‬זר‭ ‬לו‭ - ‬אלו‭ ‬אשר‭ ‬יזדהו‭ ‬מיד‭ ‬עם‭ ‬החפצים‭ ‬המהווים‭ ‬כותרות‭ ‬מעברם‭, ‬ואלו‭ ‬אשר‭ ‬יופתעו‭ ‬לגלות‭ ‬תכנים‭ ‬תרבותיים‭-‬היסטוריים‭ ‬חדשים
קרא עוד >>
Little Globe
Little Globe
אנחנו מאמינים שמגוון חוויות ילדות איכותיות מהוות בסיס לצמיחה ובגרות מוצלחת ומאושרת.
 
מטרת פרויקט Little Globe - יצירת חוויות מסוג זה על בסיס פעילויות, אירועים ופסטיבלים יחודיים, המשלבים היבטים אומנותיים וחינוכיים, סיורים מיוחדים במוזאונים ובמרחבים שונים, תוך שיתוף פעולה עם אומנים ומובילי תכנים מקוריים. 
קרא עוד >>
Museon
Museon
בית קולנוע נודד מנער אבק מיצירות מופת קולנועיות ומציג טרנדים עכשוויים בשלל צורות וסגנונות כגון: מוזיקה ומחול קולנועיים, היסטוריה של האנימציה העולמית, סרטי צעירים וסטודנטים, פסטיבלים, הקרנות סודיות, הרצאות, סדנאות, דיונים ומסיבות קולנועיות
קרא עוד >>
Follow Spot סדנאות
Follow Spot סדנאות
סדנאות Follow spot: הסדנאות שלנו מתמקדות בפיתוח התאטרון הישראלי על ידי הבאת אנשי מקצוע מהמדרגה הראשונה מהארץ ומחוץ לארץ- ועל ידי אירגון סדנאות מקצועיות לשיפור היכולות של אנשי תאטרון, כגון סדנאות ספציפיות לסגנון משחק מסויים, רכישת כלים להבנת רזי הבימוי וכו'. 
 
כמו כן על ידי קיום מפגשים של הקהל הרחב עם אנשי מקצוע מובילים - בכדי לגרום לכמה שיותר אנשים מן המניין להתקרב ולהבין את רזי אומנות התאטרון הישראלי (סדנאות נוער,מפגשים של כיתות אומן עם שחקנים מובילים כאשר הקהל יכול לשאול שאלות כרצונו ועוד).
 
סדנאות Follow spot עובדות בשיתוף פעולה עם תאטרון גשר, תיאטרון שקיים כבר 24 שנה ושמו הולך לפניו.
הודות לשיתוף הפעולה הפורה הזה יש לנו אפשרות להזמין את אנשי מקצוע מחו״ל להעברת סדנאות, וכמו כן את היוצרים המוכשרים של התאטרון  (כגון יבגני אריה, לנה קריינדלין, רועי חן,מיכאל קרמנקו ,אבי בנימין ועוד רבים וטובים). 
 
הסדנאות שלנו מיועדות הן לאנשי מקצוע שרוצים לשפר את יכולתם, והן לקהל הרחב שרוצה ללמוד על רזי התאטרון הישראלי ועל המתרחש מאחורי הקלעים. 
 
המטרה של כל הסדנאות שלנו מכוונת להכרת התאטרון הישראלי, לשיפור המקצועיות ולאהבת אומנות התאטרון הישראלי על גווניה.
 
קרא עוד >>
Animatorium
Animatorium
פרויקט אנימציה חינוכי, הכולל הקרנות סרטים, פסטיבלים, כיתות אמן, סדנאות, הרצאות, מפגשים ופעילויות אחרות הקשורות לאנימציה הן לילדים ומבוגרים, למתעניינים באנימציה וכמו כן לאנשי מקצוע.
 
מארגנים: ויקטור לוין, נדיה באקורדזה
שיתוף מארגנים: הארגון ללא כוונת הרווח ’פישקא’ (קהילה של ישראלים דוברי רוסית
יוצרים: דינה גודר, אסיה לוקין, אירה אלשנסקי
 
מטרת הפרויקט: ליצור מרכז פתוח לאנימציה המיועד לציבור הרחב ולאנשי המקצוע. בין מטרותיו של המרכז - אימון הקהל מתעניין באנימציה וסיוע למומחים המחפשים הכשרה נוספת. סדרי העדיפויות של הפרויקט: האנימציה האומנותית וקידום של האנימציה הלאומית.
דינה גודר - מבקרת תיאטרון והאנימציה, מורה ועיתונאית. היא בוגרת
Theatre Faculty State Institute of Theatre Arts (מוסקבה)
מנהלת תכנית של ׳בולשוי פסטיבל אנימציה’ (מוסקבה, קרסנויארסק, אירקוטסק ואחרים.), מחברת תוכניות, ומשתתפת בועדות המנהלות ופסטיבלי אנימציה ברוסיה ובמדינות אחרות.
אסיה לוקין - במאית סרטי אנימציה, ציירת, מורה לציור ואנימציה. היא בוגרת האקדמיה לאומנות בצלאל 
Royal College of Art (לונדון). 
ציוריה השתתפו בתערוכות רבות בארץ ובחו"ל. סרטיה הוקרנו בפסטיבלים רבים וזכו בפרסים.
אירה אלשנסקי - במאית סרטי אנימציה, אנימטורית, עורכת, אומנית, מורה של אנימציה. היא למדה 
Moscow State Textile University
בוגרת האקדמיה לאומנות בצלאל (המחלקה לאנימציה). היא יצרה ארבע סרטים שהשתתפו בפסטיבלים בינלאומיים רבים וזכו בפרסים.
קרא עוד >>