מי אנחנו

מהי פישקא?
 
פישקא זו קהילת חברים, ארגון קהילתי ועמותה רשומה. פישקא מקדמת יזמות חברתית, חיי קהילה ופעילות רב תרבותית בקרב צעירים דוברי רוסית, בכוונה להעצים את חברי הקהילה וליצור שיח בגובה העיניים בין קהילת דוברי רוסית לבין החברה הישראלית.
פישקא פתוחה למשתפים ויזמים חדשים. פעילויות שלנו מתקיימות בעברית ומשלבות צעירים דוברי רוסית וצעירים ישראלים. אתם מוזמנים לעיין ברשימת האירועים הקרובים שלנו.  כמו כן, נשמח מאד לארח אתכם בפישקא ולשתף פעולה עם ארגונכם. אנו פתוחים תמיד לרעיונות ולפרויקטים חדשים).
 
קהל היעד שלנו
חברי הקהילה שלנו הם ילדי עולים חדשים, אשר הגיעו לישראל בשנות ה-90 עם משפחותיהם, או אלה שעלו לבד, באחת מתוכניות הסוכנות נעל"ה, סל"ע ואחרות. נולדנו בברית המועצות אך קרוב למחצית חיינו בנינו בארץ, שירתנו בקרבי ולמדנו באוניברסיטה, אך חלקינו חולם וחושב עדיין ברוסית. לא מפספסים הופעות ממוסקבה בברבי, נוסעים להתחתן בפראג ולא תמיד יש לנו היכן להתארח בסדר פסח.
 
פישקא מחפשת פתרונות מעשיים ויצירתיים, לפיתוח זהות ישראלית-יהודית-רוסית-ציונית חדשה, זהות, המאפשרת לקיחת חלק פעיל בחברה בה אנו חיים.
כל אחד מהפרויקטים שלנו - הוא דרך אלטרנטיבית וייחודית לגעת בנושאי זהות מורכבים. אנו מזמינים אתכם לעיין בהם ולהתרשם, וכמובן להגיע לאחת מהפעילויות של פישקא . עדיף  לחוות פעם אחת מלראות אלף פעמים .
 
פישקא היא עמותה רשומה, הממוקמת בתל אביב. אנו תמיד פתוחים לשיתופי פעולה, יוזמות וחברים חדשים.
 
אם אתם מעוניינים לעזור לפישקא ולתמוך בפעילות שלנו, בבקשה תעיינו כאן
 
אז מה זה "פישקא" (FISHKA)?
 
תודו ש"פישקא" נשמע ממש מצחיק בעברית. גם אנחנו חשבנו שלפתוח ארגון רשום עם שם כזה – זה כבר הישג בפני עצמו. בעברית הביטוי מוכר מסיפורי  מנדלי-מוכר-ספרים או מסרט בורקס "פישקה במילואים". ברוסית פישקה זהו כלי משחק קטן, המשמש למשחקי מזל מגוונים. אם רוצים לאחל למישהו בהצלחה אומרים "הלוואי שפישקה תיפול טוב". פישקה בסלנג, זוהי - הייחודיות, הצימוק שיש בכל אחד מאיתנו. בלי "פישקה" הדברים הופכים למשעמים ומיותרים. כשעיברתנו את פישקה, החלפנו את ה "ה" ל"א". 
 
אנו מודים מקרב לבנו על העזרה והתמיכה אותה אנו מקבלים מאירגונים וקרנות הבאים:
 
Gimprich Family Foundation Genesis Tel Aviv CityHall
Levi Lassen UJA New Israel Fund
Aurismedia Bina Havaya
Oranim Malenki