אירוע פסטיבל צ'ימידן

פסטיבל צ'ימידן

הזמנה: 

חגיגת תרבות ישראלית במבטא רוסי

משרד העלייה והקליטה, עיריית תל-אביב - יפו ועמותת פישקא מזמינים אתכם לחגוג איתנו

25 שנים לעלייה ממדינות חבר העמים בפסטיבל תרבות רב-תחומית עכשווית.

התפוחים, ציפורלה, נאו ברביזון,פראו בלאו, פיודר מקרוב, קרימינל פרוג'קט ועוד
 
תוכנית הפסטיבל

17:30 פתיחת דלתות

18:00-19:00 – מופע ליצנות ללא מילים לילדים-"הדבר העגול הזה" יצירה וביצוע: פיודור מקרוב, לושה גבריאלוב.

מתחמי סדנאות, אשר יפעלו במקביל:

20:00-21:00 תיאטרון: מפגש המהגרים עם רועי חן ("תיאטרון גשר") ואיגור ברזין ("תיאטרון מלנקי") שיח פתוח בין הבמאי איגור ברזין והסופר-מתרגם רועי חן על המרחב בין עליה והגירה, בין

ספרות ותיאטרון, בין חארמס ומרוז׳ק. בליווי קטעי ספרות נעלה ונצחית ואנקדוטות שפלות ומיותרות מהחיים האישיים.

אמנות:תערוכת עבודות של קבוצת "קולקטיב", מוקדשת ליצירותיו של מיכאל גרובמן (קבוצת "קולקטיב"- זויה צ'רקסקי, אנה לוקשבסקיה, מקס לומברג, אנדרי לב)
- הקרנת וידאו של עבודות New Barbizon ותמונות מפלנרים
-שיח עם חברי "New Barbizon" ומיכאל גרובמן אודות היצירות המוצגות, אמנות חזותית ועליה.
21:00 - 21:30 - מופע אקוסטי של PUSHKIN TRIO בכניסה למועדון

שיח על אופנה ישראלית ותצוגת אופנה עם זוג המעצבים פראו בלאוהחל מ 21:30 במה מרכזית:

ברכות - ראש עיריית תל אביב יפו מר רון חולדאי

נציג משרד הקליטה

קבוצת התיאטרון "ציפורלה"

להקת הרוקאבילי - The Mollycoddles

קרימינל פרוג'קט

התפוחים  

 
בין ההופעות ינגן DJ Klachik ולאורך כל הערב VJ Asia ילווה את האירועים עם וידאו ארט על גבי מסכים ברחבי המועדון
משרד העלייה והקליטה, עיריית תל-אביב - יפו ועמותת פישקא מציינים 25 שנים לעלייה ממדינות חבר העמים בפסטיבל תרבות רב-תחומית עכשווית
25 שנים עברו מאז תחילתו של גל העלייה הגדול מברית המועצות לשעבר ארצה, גל אשר הביא עמו כמיליון וחצי עולים ויצר תערובת חדשה ומרתקת של תרבויות חדשות עם התרבות הישראלית המתהווה. במהלך חצי היובל שחלף, התבררה תרומתה האדירה של העלייה לחברה הישראלית ובפרט לעולם התרבות והיצירה, בתחומי המוזיקה, אמנויות הבמה, אמנות פלסטית, מחול, קולנוע, ספרות, שירה, אופנה ועוד.
 
עיריית תל-אביב -יפו ומשרד העלייה והקליטה, בסיוע עמותת פישקא, מקיימים פסטיבל הוקרה לתרומה התרבותית העשירה של עלייה מבורכת זו ומאפשרים לקהל הרחב לחוות את החידוש שהביאו העולים לעולם היצירה הישראלי, כשהמציאות הישראלית מצידה נשזרת בסיפור הרב תרבותי המורכב של בני העלייה.  
 
בין היתר יקחו חלק: להקת התפוחים, הרכב הקאלט ציפורלה עם מופע מיוחד לכבוד האירוע, פושקין טריו, להקת הרוקאבילי The Mollycoddles, קרימינל פרוג'קט, קבוצת האמניות "נאו ברביזון" (זויה צ'רקסקי, נטליה זורבוב, אנה לוקשבסקי, אסיה לוקין ואולגה קונדינה) תציג תערוכת מחווה לאמן מיכאל גרובמן ויתנהלו מספר מרחבי שיח- על אופנה ישראלית ותצוגת אופנה עם זוג המעצבים פראו בלאו, נאו ברביזון ואמנים נוספים על אמנות ועלייה, איגור ברזין (תיאטרון מלנקי) ורועי חן (גשר) על תיאטרון, ספרות והגירה. האירוע ייפתח עם חגיגה עבור הילדים ברוח החג: אמן המופע פיודור מקרוב יציג את "הדבר העגול הזה", סדנאות והפעלות שונות ברוח חנוכה, והדלקת נר חמישי של חנוכה.
 
עלות כניסה 30 ש"ח כולל משקה ראשון חינם
מצפים לראותכם!

עמותת פישקא, הוקמה לפני 7 שנים על ידי קהילת יזמים חברתיים צעירים דוברי רוסית ומאז מקדמת שיח ופעילות רב תרבותית בין דוברי רוסית לבין החברה הישראלית הרחבה. חברי הקהילה עוסקים ביזמות חברתית, התנדבות ופעילות תרבותית מגוונת מתוך מטרה לספק לציבור החצוי בזהותו מקפצה נוחה לעומק השיח הצברי, מבלי להזניח את הערך התרבותי הרוסי. פעילות הקהילה נערכת בסיוע ותמיכת קרן ג'נסיס, קרן חדשה לישראל ושותפים אחרים.

חזרה לרשימה