פרוייקט פסטיבל האהבה וחופש נישואין

  • פסטיבל האהבה וחופש נישואין
פסטיבל האהבה וחופש נישואין
ט"ו באב הוא חג שמקורו בתקופת התנ"ך. 
 
המסורת מספרת כי בעקבות הסכסוכים השבטיים, בני ישראל נשבעו שלא לתת את בנותיהם לשבט בנימין.  לאחר תקופה מסוימת  השבט מצא את עצמו בסכנת הכחדה, וכרגיל, בשעת אסון, שאר בני ישראל התגייסו להצלתו ואפשרו לגברים צעירים משבט בנימין להגיע פעם בשנה בט"ו באב אל הכרמים של שילה כדי "לחטוף" כלות. הבנות הגיעו אל הכרמים בבגדים לבנים לאור הירח המלא, נרגשות לפגוש את אהוביהן.
 
במשך דורות, מנהגים עתיקים אלה איבדו את משמעותם ולאוהבים הצעירים כבר מזמן לא אכפת לאיזה שבט שייך אהובם. בימינו,כשאנו מערבבים וודקה עם  Redbull , מנגבים חומוס עם צ'יפס, אנו משתדלים להתרכז במה שיש לנו במשותף ומנסים לגשר על הפערים וההבדלים.
 
זה יכול לקרות דווקא כשאנו מחליטים להקים משפחה ולבנות בית על אדמת אבותינו. כן, דווקא ברגע מאושר זה אנו שומעים הד קרוב-רחוק  מימי התנ"ך, הד תסכולו של שבט בנימין המנודה. מדינת ישראל, למרות היותה דמוקרטית, חופשית ומתרדמת מבחינה טכנולוגית, היא גם אחת המדינות המעטות שבהן הדרך החוקית היחידה להינשא היא על פי חוקי הדת המחמירים ביותר - חוק היהדות האורתודוקסית.
 
יותר מ -300 אלף גברים ונשים, רובם עולים ממדינות חבר העמים אינם יכולים להינשא במדינת ישראל. הם נאלצים לעבור הליכי ביורוקרטיה רבנית אינסופיים, המציבים מכשולים רבים בדרכם אל החתונה היהודית הכשרה.
 
יחד עם השותפים שלנו- "הוויה-טקס ישראלי" ו"הקרן החדשה לישראל" ארגנו  פסטיבל של אהבה, נישואים, התחדשות יהודית וחופש הבחירה. הפסטיבל מתקיים במרכז תל אביב, ביום ט"ו באב, זו השנה השלישית ברציפות. המטרות שלנו הן העלאת המודעות לצורך בחקיקה של הנישואים אזרחיים  והרחבת החשיפה לאלטרנטיבה במסגרות הנישאוין בישראל של היום.
 
בט"ו באב, עם ברכת סגנו של ראש העיר, עם תמיכת הקהל ועידוד האורחים, יזכו  הזוגות הצעירים באפשרות לקיים את החתונה היהודית שהיו רוצים, על פי אמונתם האישית, כאמור "איש באמונתו יחיה".
לאתר האירוע:  minisite: http://www.tubav.info/
חזרה לרשימה →